Няколко дни след като стана ясно, че ще напусне Пари Сен

...

Мбапе влезе от пейката и отново помогна на ПСЖ

Няколко дни откакто стана ясно, че ще напусне Пари Сен Жермен в края на сезона, Килиан Мбапе започна като запаса при гостуването на Нант, само че малко след появяването си на терена вкара дузпа и оказа помощ за триумфа на парижани с 2:0. Мбапе се разписа в 78-ата минута и към този момент има 21 гола от началото на сезона в Лига 1, а отборът на Луис Енрике оглавява класирането с 53 точки, цели 14 повече от втория Ница.

Резултата в интерес на ПСЖ откри Люка Ернандес в 60-ата минута, а в края на първото полувреме попадение на Нант беше анулирано поради засада. " Канарчетата " стояха доста добре до почивката, само че самостоятелната класа на гостите си сподели думата и те направиха още една значима крачка към купата.

В предни позиции за ПСЖ започнаха Канг-Ин Лий, Рандал Коло Муани и Брадли Баркола. Освен Мбапе сред запасите на гостите бяха още Усман Дембеле, Фабиан Руис и Ашраф Хакими. Парижани имаха териториално превъзходство до почивката, само че не сътвориха съвсем никакви положения пред вратата на Реми Дешан., предава Спортал.

В самия завършек на първата част Джанлуиджи Донарума спаси рисков удар на Мостафа Мохамед, а след това и Никола Коза шутира, само че домакините стигнаха единствено до корнер. След неговото изпълнение Никола Паола прати топката в мрежата, само че попадението вярно беше анулирано за засада.

На почивката Луис Енрике замени Брадли Баркола с Гонсало Рамош. Гостите поведоха с гол на Люка Ернандес в 60-ата минута. Защитникът насочи мощен даигонален изстрел, а топката се отклони от Муса Сисоко и заблуди Дешан.

Мбапе и Дембеле се включиха в мача незабавно след попадението, заемайки местата на Лий и Марко Асенсио. Нант опита да притисне противника, само че удар на Мохамед беше отразен от Донарума. В 76-ата минута Дъглаш Аугусто се върза на финт на Мбапе и го фаулира в наказателното поле. Звездата на ПСЖ самичък извърши дузпата и не сгреши.

Интригата можеше да се върне в 80-ата минута, но Педро Киривея не съумя да преодолее Донарума, а след намесата на италианския пазач топката срещна гредата.

Поражението остави Нант на 13-о място в класирането с актив от 22 точки.
Източник: petel.bg